Tańczyli, chodzili, morsowali, piekli i zrobili pokazy strażackie dla Leosia

Jedno marcowe przedpołudnie, a tyle się działo w Jarosławkach dla kilkumiesięcznego Leosia Stempińskiego! ? To dla niego odbył się 27 marca piknik na plaży nad Jeziorem Jarosławskim, podczas którego zarówno nie zabrakło ciekawych atrakcji, jak i dopisała frekwencja.

Wydarzenie to było też nawiązaniem do Światowego Dnia Wody i Światowego Dnia Lasu, które obchodziliśmy kilka dni wcześniej.

Ekologicznie

Zanim jednak rozpoczął się blok z atrakcjami dla małych i dużych, reprezentacja Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych na czele z prezesem Grzegorzem Jerzykiem zasadziła świerki niedaleko obiektów gastronomicznych oraz ochoczo ruszyła w teren pozbierać śmieci. Mimo iż sezon się na Terenach Rekreacyjnych jeszcze nie rozpoczął, członkowie SWLD już zebrali kilka worków najróżniejszych odpadów.

Tanecznie, w wodzie i z kijkami

Niezwykle energetyczne zamieszanie na plaży wywołała tańcząca ekipa na czele z Agnieszką Siudowską. To licencjonowany instruktor tego tańca i treningu aerobowego połączonego z elementami salsy lub samby w jednym, która wraz ze swoją grupą z Poznania przyjechała na taneczny wypad do pobliskiej Ceglarni. Podczas spaceru po okolicy przypadkowo trafili na piknik dla Leosia i… spontanicznie zatańczyli dla niego dwa kawałki, czym zachwycili i porwali uczestników pikniku. Po powrocie do Ceglarni cała grupa dodatkowo zrobiła składkę i zebrała 1000 zł dla Leosia.

Kulturalne Morsy wraz z innymi sąsiedzkimi klubami, które skorzystały z zaproszenia i przyjechały pomorsować dla Leosia, zakończyły oficjalnie sezon kąpielowy. Zanim jednak cała ekipa znalazła się w wodzie, zaliczyła rozgrzewkę z Anną Matyją, trenerkę nordic walking ze #sremchodzi. Rekordziści wytrwali kilkustopniowej wodzie nawet blisko pół godziny! ?

Anna Matyja zebrała później swoją ekipę i na czele z Mariuszem Wojciechowskim z Centrum Kultury ruszyła zwiedzać Tereny Rekreacyjne w Jarosławkach oraz ich okolicę.

Dla każdego coś innego

Pokaz ratownictwa wodnego zaprezentowali strażacy z OSP Książ Wlkp., a technicznego połączonego wraz z pierwszą pomocą – OSP Chrząstowo i OSP Kołacin. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli pojeździć na konikach ze Stajni Black Velvet z Sosnowca.

Oprócz tego dosłownie zostały „wyczyszczone” z jedzenia zostały stoiska KGW z Brzóstowni, Chrząstowa i Włościejewic-Ługów. ? Przepyszne domowe wypieki, dania na gorąco i kiełbaski do usmażenia na ognisku rozeszły się bardzo szybko. Wystarczyło tylko rzucić dowolną kwotę do puszki dla Leosia, aby ich skosztować. ?

W imieniu małego bohatera imprezy serdecznie dziękujemy za wkład organizacyjny i każdą zebraną złotówkę! A łącznie na leczenie Leosia udało się zebrać 4866,12 zł! ?

Organizatorzy wydarzenia: Kulturalne Morsy, Sołectwo Brzóstownia, Centrum Kultury Książ Wlkp., KGW Brzóstownia, Stowarzyszenie Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach