Aktualności

Puchar Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym już za nami!

Pierwszy raz gmina Książ Wlkp., a dokładnie Tereny Rekreacyjne w Jarosławkach stały się miejscem rywalizacji ratowników na takim szczeblu. Były to drugie zawody z cyklu Garmin Rescue Heroes 2022. Uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych takich jak m.in. wyścig z pływaniem, deską ratowniczą, pasem ratowniczym oraz flagi plażowe. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna CKS Szczecin 1. W klasyfikacji kobiet statuetkę i smartwatch Garmin zgarnęła Kasia Kozanecka (Ratownictwo Wodne Sp. z o.o.), a mężczyzn: Konrad Rogoziński (CKS Szczecin), który zwyciężył także w klasyfikacji Juniorów. Wśród Mastersów najlepszym okazał się Grzegorz Mończak (Ratownictwo Wodne Sp. z o.o.). Najlepszą ekipą ratowników w klasyfikacji drużynowej okazał się duet Mateusz Grabski i Konrad Rogoziński z CKS SZCZECIN.

ORGANIZATORZY: Fundacja RESCUEHOUSE, Grupa Operacyjna Ratownictwa Wodnego, Ratownictwo Wodne Sp. z o.o., Centrum Kultury Książ Wielkopolski, Tereny Rekreacyjne w Jarosławkach

SPONSOR TYTULARNY: Garmin Polska

PATRONAT HONOROWY: Prezes Zarządu Głównego WOPR

PATRON MEDIALNY: Czwórka Polskie Radio

PARTNERZY: Gmina Książ Wlkp., VW, 4helpVR, CityZen, Tristan Hotel & Spa, wWodzieCompany, Fundacja Bezpiecznie do brzegu

DOFINANSOWANIE: Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Wydarzenie realizowane było w ramach kampanii promującej zdrowy styl życia pt. „Wolni od nałogów” dofinansowanej z budżetu gminy Książ Wlkp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.