Aktualności

2023 rok

Walne zebranie członków SWDL – 17 czerwca 2023

Zarząd Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach zawiadamia o terminie Walnego Zebrania Członków, które odbędzie się w dniu 17.06.2023 r. ( sobota) o godz. 15.00 – plac Bar u Hani.

Walne Zebranie 2023

SWDL Sprawozdanie 2023

2022 rok

Informacja w sprawie włączenia wody na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach

Zakład Usług Komunalnych w Książu Wlkp. informuje, że w dniach 20.04.2022 r. – 22.04.2022 r. zostaną podjęte próby włączenia wody w Jarosławkach.

——————————–

Tańczyli, chodzili, morsowali, piekli i zrobili pokazy strażackie dla Leosia

Tańczyli, chodzili, morsowali, piekli i zrobili pokazy strażackie dla Leosia

Jedno marcowe przedpołudnie, a tyle się działo w Jarosławkach dla kilkumiesięcznego Leosia Stempińskiego! ? To dla niego odbył się 27 marca piknik na plaży nad Jeziorem Jarosławskim, podczas którego zarówno nie zabrakło ciekawych atrakcji, jak i dopisała frekwencja.

Wydarzenie to było też nawiązaniem do Światowego Dnia Wody i Światowego Dnia Lasu, które obchodziliśmy kilka dni wcześniej.

Ekologicznie

Zanim jednak rozpoczął się blok z atrakcjami dla małych i dużych, reprezentacja Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych na czele z prezesem Grzegorzem Jerzykiem zasadziła świerki niedaleko obiektów gastronomicznych oraz ochoczo ruszyła w teren pozbierać śmieci. Mimo iż sezon się na Terenach Rekreacyjnych jeszcze nie rozpoczął, członkowie SWLD już zebrali kilka worków najróżniejszych odpadów.

Tanecznie, w wodzie i z kijkami

Niezwykle energetyczne zamieszanie na plaży wywołała tańcząca ekipa na czele z Agnieszką Siudowską. To licencjonowany instruktor tego tańca i treningu aerobowego połączonego z elementami salsy lub samby w jednym, która wraz ze swoją grupą z Poznania przyjechała na taneczny wypad do pobliskiej Ceglarni. Podczas spaceru po okolicy przypadkowo trafili na piknik dla Leosia i… spontanicznie zatańczyli dla niego dwa kawałki, czym zachwycili i porwali uczestników pikniku. Po powrocie do Ceglarni cała grupa dodatkowo zrobiła składkę i zebrała 1000 zł dla Leosia.

Kulturalne Morsy wraz z innymi sąsiedzkimi klubami, które skorzystały z zaproszenia i przyjechały pomorsować dla Leosia, zakończyły oficjalnie sezon kąpielowy. Zanim jednak cała ekipa znalazła się w wodzie, zaliczyła rozgrzewkę z Anną Matyją, trenerkę nordic walking ze #sremchodzi. Rekordziści wytrwali kilkustopniowej wodzie nawet blisko pół godziny! ?

Anna Matyja zebrała później swoją ekipę i na czele z Mariuszem Wojciechowskim z Centrum Kultury ruszyła zwiedzać Tereny Rekreacyjne w Jarosławkach oraz ich okolicę.

Dla każdego coś innego

Pokaz ratownictwa wodnego zaprezentowali strażacy z OSP Książ Wlkp., a technicznego połączonego wraz z pierwszą pomocą – OSP Chrząstowo i OSP Kołacin. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli pojeździć na konikach ze Stajni Black Velvet z Sosnowca.

Oprócz tego dosłownie zostały „wyczyszczone” z jedzenia zostały stoiska KGW z Brzóstowni, Chrząstowa i Włościejewic-Ługów. ? Przepyszne domowe wypieki, dania na gorąco i kiełbaski do usmażenia na ognisku rozeszły się bardzo szybko. Wystarczyło tylko rzucić dowolną kwotę do puszki dla Leosia, aby ich skosztować. ?

W imieniu małego bohatera imprezy serdecznie dziękujemy za wkład organizacyjny i każdą zebraną złotówkę! A łącznie na leczenie Leosia udało się zebrać 4866,12 zł! ?

Organizatorzy wydarzenia: Kulturalne Morsy, Sołectwo Brzóstownia, Centrum Kultury Książ Wlkp., KGW Brzóstownia, Stowarzyszenie Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach

 

——————————–

Walne zebranie członków Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach

Zarząd Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach działając na podst. Ustawy z 07.04.7989roku – Prawo o Stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 roku nr 79 poz.855 z późniejszymi zmianami) oraz Statutu Stowarzyszenia zawiadamia, o terminie Walnego Zebrania, które odbędzie się w dniu 11.06.2022 r. ( sobota) o godz. 15.00, spotkanie odbędzie się w tym samym miejscu, co w poprzednim roku. Jednym z jego punktów będzie wybór członka zarządu w związku z rezygnacją z członkostwa.

 

——————————–

Wysokość opłat w obowiązującym roku kalendarzowym 2022:

– opłata za zużycie 1 kW energii elektrycznej 1,30 zł /KWh

– roczna opłata za wywóz śmieci od jednego domku 150,00 zł
– składka członkowska 100,00
– składka członkowska za 2-go członka 1,00
– wpisowe dla nowych członków 30,00

Informacje o należnościach i konto bankowe:
Płatności należy dokonać obowiązkowo zgodnie z terminem płatności na konto Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach 63-130 Książ Wlkp. na konto SBL Śrem o/Książ Wlkp. 92 9084 1026 0300 8777 2000 0001.

Kontener wyłącznie na odpady komunalne dostępny w roku kalendarzowym od miesiąca kwietnia do miesiąca września, ze względu na dostarczanie odpadów zewnątrz.
Kontener dostępny dla członków stowarzyszenia SWDL Jarosławki.

Zabrania się wyrzucania odpadów nie komunalnych ( śmieci po remontowych ) do kontenera i obok kontenera.  UWAGA teren MONITOROWANY !

Odpady po remontowe właściciel domku na terenie stowarzyszenia SWDL Jarosławki usuwa we własnym zakresie.

Informacje na stronie https://jaroslawki.ck-ksiazwlkp.pl/swdl-jaroslawki/  lub po słowie kluczowym SWDL Jarosławki lub Stowarzyszenie Jarosławki

——————————–

Pilna wycinka drzew!

Prośba do członków stowarzyszenia o pilne podjęcie wycinki drzew wg załączonej mapy z uprzednim poinformowaniem Leśnictwa w Zaworach:   

Leśniczy Sylwia Kaczmarek, tel.: 691708894

Podleśniczy Nela Radzion, tel.: 605223287

+48 61 2822530

Zawory 1

63-130 Książ Wlkp.

——————————–

Inne ważne informacje dla członków SWDL!

Uwaga!
Stowarzyszenie nie ponosi odpowiedzialności za szkody w imieniu i na osobach wynikłe na skutek działania osób trzecich oraz czynników naturalnych. Ubezpieczenie domku oraz zabezpieczenie P/POŻ. każdy członek dokonuje we własnym zakresie. Należy systematycznie dokonywać opłat zużycia energii elektrycznej nie później niż za dwa miesiące, opłaty za rok bieżący w ustalonym terminie według wykazu.

Odpady komunalne, śmieci należy wrzucać do kontenera-zabrania się wyrzucania odpadów obok. Zaleca się przestrzeganie prawidłowej gospodarki leśnej. Jej nie przestrzeganie degraduje środowisko leśne co będzie skutkować karą nałożoną przez Nadleśnictwo Piaski i w ostateczności zerwaniem umowy z dzierżawcą terenu należącego do Nadleśnictwa Piaski. Wszystkie odpady z remontów należy usuwać własnym transportem na własny koszt. Zabrania się wrzucania gabarytów do kontenera na odpady komunalne – nie dostosowanie się do zaleceń będzie skutkować domiarem opłaty za wywóz kontenera KP10  ,,Uchwała nr 10/2020 z dnia 06.06.2020 SWDL Jarosławki”.

Według obowiązującej umowy dzierżawy gruntu nr 68/G/2022 zawartej 9 luty 2022 roku w Piaskach niedozwolone jest korzystanie z gruntów dla celów innych niż w dniu zawarcia umowy, bez prawa rozbudowy, bez prawa budowy, przebudowy obiektów na obiekty trwale związane z gruntem. Planowane remonty należy zgłaszać pisemnie członkom Zarządu na adres Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach

ul. Zakrzewska 15 , 63-130 Książ Wlkp.

grzegorz.jerzyk@swdl-jaroslawki.pl

Członek ma obowiązek poinformowania Stowarzyszenia o planowanej sprzedaży domku (w celu rozliczenia należności) i podania nowonabywcy z danymi do korespondencji.

——————————–

Charytatywny piknik dla Leosia

Kto ma ochotę wesprzeć leczenie małego Leosia, niech przybywa 27 marca do Jarosławek! Tam zaplanowany jest piknik, podczas którego wiele się zadzieje dla dzieci i dorosłych! ? Będzie to m.in. okazja, aby aktywnie spędzić niedzielę – morsując lub uprawiając Nordic Walking. Miejsce nie jest wybrane przypadku. 21 marca świętujemy bowiem Światowy Dzień Lasu, a dzień później Światowy Dzień Wody. Obie te rzeczy wpisują się w krajobraz Terenów Rekreacyjnych w Jarosławkach. ?

Całemu wydarzeniu przyświeca jednak główny cel – zbiórka pieniędzy na leczenie Leosia Stempińskiego, który ma bardzo rzadki zespół wad wrodzonych. Serdecznie zachęcamy Was do udziału w tym pikniku charytatywnym! ?

Organizatorzy wydarzenia:

  • Kulturalne Morsy
  • Sołectwo Brzóstownia
  • KGW Brzóstownia
  • Centrum Kultury Książ Wlkp.
  • Stowarzyszenie Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach

2021 rok

Sprzątali obszary leśne na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach

„Sprzątanie świata – sprzątanie lasu” – pod takim hasłem odbyła się 20 września akcja mająca na celu oczyszczenie leśnych obszarów na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach. I tym razem nie zawiodła spora grupa stałych uczestników tego rodzaju wydarzeń, jak i pojawiły się nowe twarze ?. Ile uzbierano śmieci, możecie zobaczyć na zdjęciach ?. Tradycyjnie na zakończenie eko-akcji odbyło się ognisko.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury Książ Wlkp., Stowarzyszenie Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz Gmina Książ Wlkp., która przekazała worki i rękawiczki do zbierania śmieci.