Aktualności

Na wodzie może być bezpiecznie!

O tym w sobotnie popołudnie na dużej plaży na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach przekonywali ratownicy WOPR, policjanci z KPP w Śremie, strażacy ochotnicy z OSP Książ Wlkp. oraz Centrum Kultury Książ Wlkp. Sezon kąpielowy sprzyja utonięciom, dlatego akcja „Bezpiecznie na wodzie” była okazją do tego, aby przypomnieć o zasadach, jakie obowiązują w kąpieliskach strzeżonych oraz zaprezentować, jak odpowiednie służby udzielają pomocy tonącym. Podczas pokazu plażowicze mogli zobaczyć różne sposoby ratowania osoby topiącej się przy wykorzystaniu różnorodnego sprzętu wodnego i medycznego takiego jak np. rzutki, bojki, łodzie czy zestaw AED.

Była to również okazja do tego, aby porozmawiać z najmłodszymi m.in. o bezpieczeństwie w sieci, przechodzeniu przez jezdnię a używaniu w tym czasie komórki. Ostatnim punktem tej profilaktycznej akcji były zabawy z animatorami, podczas których nie brakowało chętnych.

Wydarzenie było realizowane w ramach projektu „Wolni od nałogów” – kampanii promującej zdrowy styl życia przygotowanej w działaniach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na 2021 rok oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.