Aktualności

Rockowe memoriałowe granie w Jarosławkach

Rockowy weekend na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach rozpoczął się piątkowym koncertem memoriałowym poświęconym pamięci Ronniego Jamesa Dio, czyli jednemu z największych wokalistów rockowych i metalowych. Związany nył z Black Sabbath, Rainbow, Elf i DIO, a zmarł na raka w 2010 r. Wyśpiewywał wiele ponadczasowych piosenek takich jak m.in. Stargazer, Heaven and Hell oraz w swoim zespole DIO: Holy Diver, czy Rainbow in the Dark.

Od 2014 r. z inicjatywy zespołu Scream Maker polscy muzycy oddają mu muzyczny hołd. Podstawową drużynę memoriału stanowią muzycy Scream Maker, White Highway, Another Pink Floyd i MadRise. Memoriał, który odbył się na dużej plaży w Jarosławkach był ucztą dla fanów DIO. Przez ponad 2 godziny mogli posłuchać różnorodnej muzyki wyśpiewywanej przez trzech wokalistów – Kasię Bieńskowską z White Highway, Normana Powera z Another Pink Floyd i Sebastiana Stodolak ze Scream Maker.

Muzyczną ucztę zakończyło kino plenerowe, a w nim jak najbardziej tematycznie wpisujący się w tematykę “Skazany na bluesa”.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury Książ Wlkp., Michał Zakrzewski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.